Nokia’nın Nostalji Kokan Telefonu 2720 flip

Akıllı telefonunuzdan bilinçli bir şekilde ayrılmayı mı hayal ediyorsunuz? Akıllı telefonunuzun hayatınızda kapladığı yerden memnun değilsiniz, ancak arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak mı istiyorsunuz? Nokia’nın 2720 flip modeli hem modern hayattaki ihtiyaçlarınız bir nebze karşılayacak hem de sizin dijital dünyada vakit öldürmenize engel olacak gibi.

WhatsApp, Google Haritalar ve Facebook gibi modern uygulamalarla, 4G bağlantısı ile uyumluluk sunan klasik kapaklı telefonun güncellenmiş hali.Lakin modelin Türkiye’de satışta olan telefonu çeşitli internet alışveriş sitelerinde rastlamak oldukça kolay.Bunun yanında telefonun abd fiyatı 80 dolar olarak belirlenmiş olsa da Türkiye karşılığı sadece retro severlerin dikkatini çekebilecek düzeyde kalacaktır.

Teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse telefonon çift ekranla donatılmış olması ,uzun pil ömrü ve klasik nokia dayanıklılığına sahip olmasından başka söyleyecek pek birşey yok.

Konsept olarak 2720 Flip, akıllı telefonunuzda daha az zaman harcamak istiyeyenler için çekici gelse de, pratikte bunun hayal kırıklığı olacağını düşünüyoruz . bu tür telefonlar her ne kadar günümüz beklentilerine ayak uydurmuş gibi görünse de WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları,oyunlar,sosyal medya ve bankacılık uygulamalarıyla uyumsuzluklar olacaktır ve uygun bir kullanıcı deneyimi yaşamak oldukça güç.

Yinede tuşlu telefonlardan vazgeçemeyen ya da yaşca büyük yakınlarınıza bu tür bir telefon almak istiyor iseniz şüphesiz dikkate alınması gereken modellerden biri.