Samsung’un en ucuz 5G telefonu gerçekten almaya değer mi?

Samsung Galaxy A32 5G, süper veri hızları için büyük bir ekran, çekici bir tasarım ve 5G bağlantısı sunuyor.

Bir haftadır telefonu kullanıyorum ve hem ekranı hem de kamerası yeterli performans sergiliyor. Yüz tanıma kilidi, etkileyici pil ömrü, genişletilebilir depolama alanı ve 3,5 mm kulaklık girişinin bulunması bu telefonu görülmeye değer kılıyor.Elbette, fiyatı düşürmek için tavizler var – özellikle işlemci performansı tam olarak etkileyici değil – ancak genel olarak, klasik samsung kalitesini sunmayı başarıyor. Bir 5G telefon almak istiyorsanız, Galaxy A32 5G kesinlikle görülmeye değer.

TASARIM

Kutusundan çıkar çıkmaz tasarımı beğendim. Plastik arka kısmı birkaç darbe ve sarsıntıyı kaldıracak kadar sağlam hissettiriyor. Herhangi bir su geçirmezlik koruması yok, bu nedenle su çevresinde veya yağmurda arama yaparken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Arkadaki kameralar, farklı bir üniteye yerleştirilmek yerine, basitçe telefonun gövdesine yerleştirilmiş; bu, ona günümüzün telefonları arasında benzersiz bir görünüm kazandırmış diyebiliriz.

EKRAN:

6,5 inç ekran, oyun oynamak veya video izlemek için bolca alan sunar ve en parlak öğlen güneşi dışında her şeyin keyfini çıkaracak kadar parlak ve canlıdır. Fakat çözünürlüğü yalnızca 1.600×720 pikseldir – yeterince yakından bakarsanız ana ekrandaki küçük simgeler biraz belirsizleşir – ancak ince metin yine de mükemmel bir şekilde okunabilir ve video,film izlemek de oldukça keyifli.

KAMERA

Telefonun arka yüzünde yakın çekimler için bir derinliksensörü ve makro kamera,standart kullanım içinse 8 megapiksel ultra geniş lensli kamera ile 48 megapiksel kameradan oluşuyor. Canlı renklere sahip şaşırtıcı derecede yetenekli bir kamera beni oldukça şaşırttı çünkü bu fiyat seviyesinde bu kamera performansını beklemiyordum. Ayrıca bir panorama işlevi vardır ve 4K çözünürlüğe kadar video çekme özelliğine sahip.Ayrıca  öne bakan 13 megapiksel kamera, sizi ve çevrenizdeki birçok sahneyi yakalamak için yeterince geniş bir açı ile parlak, keskin selfieler çekebiliyor.

GÜÇ VE DEPOLAMA

Donanım olarak 4GB RAM VE MediaTek Dimensity 720 işlemci tercih edilmiş. Güçlü bir çip değil, ancak e-posta gönderme, Instagram’a göz atma, müzik dinleme ve video izleme gibi günlük görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getiriliyor. Asphalt 9: Legends gibi daha zorlu oyunlar, düşük kare hızlarında oynandı ve birden fazla durumda beklenmedik bir şekilde kapandı. Teknik olarak oynanabilir, ancak Google Play Store’daki en yeni, en iyi oyunların keyfini çıkarmayı uman herkesin başka seçeneklere bakması akıllıca olacaktır. Telefon, 64 GB’lık yetersiz dahili depolama alanıyla birlikte gelmekte, ayrıca 1 tb kadar sd kart takabilmektesiniz. Samsung’un en üst düzey Galaxy S21’de bile ortadan kaldırdığı 3,5 mm kulaklık jakının bu modelinde tekrar yerine koymuş. Kablolu kulaklığından halen vazgeçemeyenler için harika olacaktır.

PİL ÖMRÜ

Telefon gücünü 5.000 mAh pilden almakta. Düşük çözünürlüklü ekran ve düşük güçlü işlemcinin ne kadar az güç tükettiği düşünüldüğünde muazzam bir kapasite. Bu nedenle pil ömrü mükemmel.Yoğun kullanımlarınızda dahi bir günü rahatlıkla çıkaracaktır.

SONUÇ: Ülkemizde 5g teknojinin henüz kullanılmaya başlanmadı.Bu nedenle bu doğru bir satın alma kriteri olmayacaktır ama yinede büyük çerçeveye baktığımızda telefon satın almak üzereyseniz galaxy A32 5g üzerinde düşünülmesi gereken bir model olmuş.