F/P Bluetooth Hoparlör Tronsmart Element T6 Mini

Tronsmart mı? O da ne  dediğinizi duyar gibiyim.önyargılı olmayın incelememizi okuduktan sonra fikirleriniz değişecek buna eminim.lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

Aslında bu ürünü incelerken beni çok şaşırttığını söyleyebilirim.

Özellikle fiyatı düşünüldüğünde boyundan büyük işler başarıyor.Tabiki mecazi olarak çünkü ufak ve hafif olduğu söylenemez.

Boyut ve ağırlık demişken hemen teknik verilerden bahsedelim.

TEKNİK ÖZELLİKLER:
 • Bluetoot sürümü:5.0
 • Giriş:5V/2.1A
 • Ses çıkış gücü:15W
 • Ses aralığı:20Hz-16000Hz
 • Sertifikalar: IPX6
 • Pil kapasitesi:2500 mAh
 • Boyut:92 x 92 x 120mm/3.62 x 3.62 x 4.725 inç
 • Ağırlık:535 gr
KUTU İÇERİĞİ:

Bu kısım çok önemli çünkü 2 farklı kutu içeriği var.

 • taşıma ipi
 •  usb typeC kablo
 • 3.5mm jack(yalnızca kırmızı renk için)
 • kullanım klavuzu ve garanti belgesi

Rakiplerine göre iyi tarafları neler?

Üründen genel olarak kullandığım süre boyunca çok memnun kaldım.Özellikle fiyatı göz önüne alındığında Tronsmart gerçekten muhteşem bir bluetooth hoparlör yapmayı başarmış.Üstelik bu ürün gamları içerisinde giriş seviyesi sayılabilecek düzeyde.

Ürünün en  memnun kaldığım yanları 15w gücünde sesi temiz cızırdama yapmaksızın verebilmesi ve bass severleri tatmin edecek düzeyde iyi bir bass performansı sergilemesi üstelik bunu tek hoparlör ile yapıyor.Ve tabi suya karşı olan dayanıklılığını da göz ardı edemeyiz.

Bunun yanı sıra pil performansı da muhteşem.Tronsmart t6 mini koca cüssesini burada bir avantaja çevirmeyi başarmış.Tam şarjda %50 ses yüksekliğinde 24 saate kadar müzik keyfi yaşayabiliyorsuz.

Peki tek hoparlör ile nasıl 360 derece ses verebiliyor?

Bunun sebebi hoparlör yerleşimi.Üst tarafa konumlandırılmış yukarı bakan hoparlörü sayesinde her yönden aynı şiddette ses duyuyorsunuz.

Peki ya ürünün eksileri neler?

Tabi ki ürünün eksi yönleri de var sonuçta bluetooth hoparlörler arasında fiyatı 2000 tl ye yaklaşan ürünlerde var.Lakin paranızın tam karşılığını aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Beğenmediğim yanları içinde ilk sırada bluetooth çekim performansı geliyor.Her ne kadar farklı telefonlar tabletler ile denesem de aynı sonuca ulaştım.Aralarındaki mesafe birkaç metreyi aşınca veri aktarım performansının azalmasından dolayı seste kopmalar meydana geliyor.

Bunun yanı sıra toza karşı herhangi bir korumasının olmaması t6’nın kullanım alanlarını kısıtlıyor.Örneğin plajda uzanıp güneşlenirken biryandan da t6 ile müzik dinleme keyfine sahip olamıyorsunuz.

Ve tabi yazımızın başında ipucu verdiğim gibi (boyut ve ağırlık).Bana göre t6’nın bu kadar uygun fiyatlı sunulabiliyor olması nedeni bu.Sık sık doğa yürüyüşü yapan biri iseniz ve yanınızda bir bluetooth hoparlör taşıyorsanız doğru cihaz t6 mini olmayabilir.

SONUÇ OLARAK

TAVSİYE DERECESİ 90%

TRONSMART ELEMENT T6 MİNİ bizim gönlümüzü feheden ve bu fiyata alabileceğiniz en iyi bluetooth hoparlör.
Eğer böyle bir cihaza ihtiyacınız var ve çok paranız yok ise gözü kapalı tercih edebilirsiniz.