Xiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank Alınır Mı?

Xiaomi markasını duymayanımız kalmamıştır sanırım.Birçok kategoride fiyat/performans ürünleri üreten bu firma kısa sürede bizlerin gönüllerine taht kurmayı başardı.

Bu ürünlerden biride Xiaomi Redmi 2000 mAh powerbank

Hazırsanız bu f/p canavarı powerbank’tanımaya başlayalım.

İşte teknik veriler:

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • Pil Türü: Li-Polimer Pil
  • Kapasite Aralığı: 20000mAh’ın üstünde
  • Batarya voltajı: 3.7V
  • Akü Akımı: 3.6A
  • Bağlantı türü: Mikro USB girişi,İki USB Çıkış Arabirimi ve Type C girişi
  • Güç: 74Wh
  • Giriş: 5V 2.1A/9V – 2.1A/12V – 1.5A
  • Çıkış: Tek port çıkışı: 5.1V 2.4A – 9V 2A maks. ve 12V 1.5A maks. Çift port çıkışı: 5.1V 3.6A

KUTU İÇERİĞİ

  • Kullanım klavuzu ve garanti belgesi

(maliyetlerden kısabilmek için ellerinden geleni yapmışlar.En azından kutusu var)

Rakiplerine göre iyi tarafları neler?

2000 mAh pili bu kasaya sığdırmak kolay değil.Redmi burada iyi iş çıkarmış.Yine de cebine koyup gün boyu taşımak için büyük ve ağır kaldığını da söylemeden geçemeyeceğim.

Ürünün belki de en öne çıkan özelliği hızlı şarj teknolojisini desteklemesi.Ama bunu sadece tek port üzerinden yapabiliyor.Aynı anda iki cihaz şarj ederseniz çıkış değerleri düşecektir.

Port sayısı bakımından oldukça zengin.üzerinde iki adet usbA (çıkış için) bir adet usb type-b (giriş için) ve bir adet ub type-c (giriş için) port bulunmakta.Redmi kutu içeriğine kablo koymamasını burada telafi etmiş diyebiliriz.

Peki ya eksik yanları?

Bana kalırsa ürünün eksi bir yanı yok.Sadece beklentiniz be kullanım amacınız çok önemli.Sık sık kamp yapan biri iseniz powerbank’inizi yanınızda taşımıyor iseniz bu ürün tam sizlik.

Diyelim ki telefonunuzu şarj etmeyi unuttunuz ve acilen evden çıkmanız gerekti.Yanınıza bu powerbank’i almak sizin için bir işkence olacak.Bu tür durumlarda kullanabileceğniz bir cihaz arıyor iseniz ailenin 1000 Mah üyesine bakmanızı tercih öneririm.

SONUÇ OLARAK

TAVSİYE DERECESİ 90%

Xiami Redmi 2000 mAh powerbank bizlere maksimumum pil kapasitesini uygun fiyata sunmayı başarmış.

Tabiki piyasada çok daha uygun fiyatlı cihazlar bulmak mümkün.Lakin pil teknolojisinin tehkikeli yanları düşünüldüğünde,kendinizi güvene almanız açısından bu ürünleri almamanızı şiddetle tavsiye ederim.Muadilleri göz önüne alındığında Xiami Redmi 2000 mAh powerbank en tercih edilesi powerbank modeli seçiyoruz.