YOUTUBE VİDEOLARDAKİ BEĞENMEME SAYILARINI GİZLİYOR

Youtube tarafından yapılan açıklamada, içerik oluşturucuların herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmalarını önlemek adına, videoların altında yer alan unlike sayılarını gizleme özelliğinin test edileceği söylendi.

Dünyanın en çok kullanılan ve en fazla vakit geçirilen video paylaşım platformu olan Youtube, ilk düzenlemeleri küçük bir kullanıcı grubu ile yapacak şekilde bu yeni özelliği aktif hale getireceğini açıkladı.Aynı zamanda yapılan açıklamada henüz plan aşamasında bulunan yeni özellikler üzerinde çalışıldığı paylaşıldı.

Youtube, bu yeni özelliği özellikle belli gruplar tarafından yapılan beğenmeme saldırılarının önüne geçmek için aktif hale getireceğini ve bunun üzerine çalıştıklarını belirtti. Bilindiği üzere söz konusu beğenmeme kampanyaları ve saldırılar pek çok içerik üreticiyi olumsuz etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor.

Aynı zamanda şirket, beğenmeme sayılarının Youtube videolarının altında görülemeyecek olsa da, Youtube Studio üzerinden takip edilebileceğini açıkladı. Yani aslında bu durum yalnızca izleyiciler için geçerli. Ayrıca yeni özelliğin hangi ülkelerde test edileceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.